نوشته های وبلاگ

لباس رسمی مناسب محل کار برای آقایان

لباس رسمی مناسب محل کار برای آقایان

– اگر در یک محیط کاملا حرفه ای و رسمی با مشتریان مانند بانک یا یک دفتر رسمی کار می کنید، باید بصورت رسمی لباس بپوشید. منظور از پوشیدن لباس رسمی یا همان کت وشلوار اداری اغلب استفاده از یک کت و شلوار، کراوات و کفش رسمی می باشد.

— از یک خیاط بخواهید اندازه های شما را در بیاورد و سپس لباس کاملا مناسبی را به شما پیشنهاد دهد. با اینکه دقیقا ممکن است شما آن لباس ها را خریداری نکنید، درکی دقیق از اندازه های خود برای امتحان کردن لباس در موقعیت های بعدی بدست می آورید.

— توجه کنید و ببینید همکاران شما به چه صورتیکت و شلوار اداری لباس می پوشند و روش لباس پوشیدن آنها را به عنوان یک استاندارد برای خود در نظر بگیرید. همواره سعی کنید در محل کار همانند و یا حداقل در سطح همکاران خود لباس بپوشید.

– سعی کنید از یک پیراهن رنگی، دکمه دار، آستین بلند و یقه دار استفاده کنید. همیشه پایین پیراهن خود را در داخل شلوار قرار دهید.

— پیراهن هایی که رنگ متعادل دارند، به دلیل میانه بودن — یعنی نه خیلی تیره و نه خیلی روشن — مطلوب هستند. سعی کنید پیراهن ساده و بدون طرح یا نهایتا با خطوط باریک کمرنگ باشند.

— پیراهن ها اغلب در اندازه های مختلف موجود هستند که این اندازه ها شامل قد مردان و ساختار بدنی آنها می باشد. اگر بدنی عضلانی دارید، به دنبال استفاده از سایز های بزرگ تر باشید تا ماهیچه های شما زیاد نشان داده نشوند. اگر بدن شما دراز و باریک است، از اندازه کوچک تر استفاده کنید. اگر بزرگ و درشت هستید هم هستید طبیعتاً باید به دنبال تهیه اندازه بزرگتر برای خود باشید. باز هم تکرار می کنم که تاکید شما باید بر روی راحتی و اندازه بودن لباس باشد.

– از شلوارهایی با رنگ محافظه کارانه استفاده کنید. این رنگ ها شامل مشکی، طوسی یا آبی تیره مورد استفاده در ارتش می باشد.

— مدل های شلوار عموما بصورت برش معمولی، برش راسته و برش چسبان در بازار موجود هستند. شلوار های با برش معمولی عموما در قسمت ران پا جادار تر بوده و تا رسیدن به قسمت پایین شلوار قدری باریک تر می شوند. برش راسته در قسمت با لگن و ران قدری جذب و جفت هستند و شلوار های با برش چسبان هم همچنان که از نام آنها پیداست در سراسر بدن از بالا تا پایین جذب بدن می باشند. در اینجا باید توجه داشته باشید که اطلاع از شکل و فرم بدن شما بخوبی در انتخاب شلوار مناسب به شما کمک می کند.

— از شلوار هایی استفاده کنید که بطور کامل اندازه کمر شما باشند و در قسمت بالای کمر قرار بگیرند. شلوار نباید از باسن شما آویزان باشد، چرا که ظاهر شما بسیار غیر حرفه ای جلوه می دهد.

– از کت یا ژاکت استفاده کنید که رنگ آن حتما متناسب با شلوار شما باشد. باز هم در این قسمت یادآوری می کنم که همیشه از رنگهای محافظه کارانه استفاده کنید.

— استفاده از یک کت شخصی دوز یا کت تک همیشه ارجح تر است. هر چند که توجه به آن خیلی مانند شلوار و پیراهن از اهمیت زیادی برخوردار نیست، اما اگر کت قدری جادار تر یا کمتر چسبان باشد، بهتر است.

— اگرکت اسپرت ما دو دکمه است، تنها دکمه بالای آن را ببندید. اگر کت شما سه دکمه است، دکمه وسط را ببندید. این موضوع فقط نکته ای در رابطه با مد یا سبک لباس پوشیدن شما نیست، بلکه موجب راحت تر جرکت کردن شما هم می شود.

— بعضی از موقعیت های کاری نیازمند استفاده از کت و شلوار سر هم یا کت و جلیقه هم نیستند، اگر در این رابطه مطمئن نیستید، سعی کنید از کت و شلواری استفاده کنید که از نظر طرح و رنگ با یکدیگر هماهنگ باشند، چرا که این حالت مطمئن ترین روش بوده و حرفه ای ترین حالت هم می باشد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *