نوشته های وبلاگ

چگونه یک آشپز حرفه ای شویم؟

چگونه یک آشپز حرفه ای شویم؟

درست کردن غذاهای خوشمزه برای خانواده و دوستان تجربه ی رضایت بخشی است.درست کردن غذای خانگی روش جذابی است تا شام شما را به یاد ماندنی کند.آشپزی جزو مهارت های آموخته شدنی است. می توان با تمرین آن را بهبود بخشید.پس شروع به آشپزی کنید و نحوه ی طبخ غذای مورد علاقه ی خود را یاد بگیرید.
دستور العمل ها:
۱:یک سرویس ظروف پخت و پز خوب بخرید.چون بدون ظروف خوب شرایط آشپزی کمی سخت تر می شود.تازه کارها باید سرویس های کامل قابلمه و تابه بخرند.فنجان و قاشق های اندازه گیری،کاسه های مختلف برای هم زدن غذاها و ظروف مورد نیاز دیگر را برای کامل کردن سرویس اولیه ی خود تهیه کنید.به محض اینکه یک سرآشپز حرفه ای شدید به ظروف بیشتری نیاز پیدا خواهید کرد.
۲:برنامه های آشپزی را دنبال کنید تا فوت و فن های آشپزی و نحوه ی دستورالعمل را خوب یاد بگیرید.هم چنین میتوانید در کلاس آشپزی شرکت کنید تا تجربه ی ملموس تری داشته باشید.
۳:یک کتاب آشپزی خوب که دستورالعمل ها را مراحل به مراحل توضیح میدهد خریداری کنید.به دنبال کتابی با تصاویر بیشتر باشید.تصاویر زیاد به شما کمک می کند تا بدانید غذاها در مراحل مختلف پخت و پز چه تغییر شکل ظاهری می دهند.
۴:قبل از درست کردن غذا خوب در موردش فکر کنید و لیست مواد اولیه را بنویسید.سپس راحت تر به خرید بروید.
۵:تمرین کنید تا یک دستورالعمل جدید بسازید.قبل از شروع آشپزی کل دستورالعمل رابخوانید تا متوجه ی مراحل پخت و پز شوید.تمام مواد اولیه را آماده کنید تا راحت تر در دسترس باشند.قبل از شروع آشپزی خرد کردن یا رنده کردن مواد اولیه را انجام دهید.مراحل را به تربیت بخوانید و به پیش روید.هر مرحله را به دقت دنبال کنید تا هیچ کدام را از دست ندهید.

نکات مهم:
اول با یک دستورالعمل ساده ی آشپزی شروع کنید.بعد از هر بار تجربه به دنبال دستورالعمل های سخت تر بروید.وقتی کتاب آشپزی می خرید دقت کنید که غذاها را بر اساس راحتی یا سختی درست کردنشان طبقه بندی کرده باشند.این را فراموش نکنید که اگر در مراحل اول نتوانستید موفق شوید باز هم به تلاشتان ادامه دهید.پخت و پز یک تجربه ای است که یاد گرفته می شود.کمی زمان می برد تا یک آشپز حرفه ای شوید.یادتان نرود که تنها با تمرین می توانید بهترین شوید.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *