نوشته های وبلاگ

نکاتی برای خرید چرخ خیاطی

نکاتی برای خرید چرخ خیاطی

چرخ خیاطی یکی از ابزار با کارایی بالا است که تقریبا استفاده از آن امروزه بیشتر شده است. در حال حاضر می توان اذعان داشت که در اکثر خانه ها حداقل یک چرخ خیاطی وجود دارد. علاوه بر چرخ خیاطی خانگی، انواع صنعتی چرخ خیاطی نیز وجود دارند که به آنها چرخ خیاطی صنعتی می گویند مانند چرخ خیاطی سردوز، چرخ خیاطی راسته دوزی و غیره.
در هنگام خرید چرخ خیاطی باید به نکات مهم بسیاری توجه کرد. زیرا چرخ خیاطی معمولا جز آن دسته از وسایلی است که فقط یکبار خریداری می شود و به ندرت افراد دست به تعویض و خرید مجدد چرخ خیاطی به ویژه چرخ خیاطی خانگی می کنند.
کیفیت بدنه و وزن چرخ خیاطی: در هنگام خرید چرخ خیاطی باید دقت داشته باشید که جنس بدنه چرخ خیاطی از مواد مرغوب و با کیفیت ساخته شده باشند تا به راحتی شکسته و یا آسیب نبینند. وزن چرخ خیاطی نیز گاها با توجه به نیاز شما می تواند در خرید چرخ خیاطی موثر باشد. حمل و جابه جایی چرخ خیاطی سنگین وزن بسیار دشوار است. البته چرخ خیاطی خانگی معمولا دارای وزن متعادل هستند اما چرخ خیاطی صنعتی به دلیل نوع کاربرد آن بسیار سنگین است.
نوع و سرعت دوخت: بسته به نیاز خود اقدام به خرید چرخ خیاطی مناسب نمایید. چرخ خیاطی صنعتی و چرخ خیاطی سردوز معمولا تنها برای یک نوع دوخت تخصص یافته اند و سرعت بالاتری نسبت به چرخ خیاطی خانگی دارند. در مقابل چرخ خیاطی خانگی با داشتن پایه های مختلف دوخت توانایی انجام انواع دوخت های مختلف را دارا است.
حجم کار دوخت مورد نظر: افراد باید بسته به میزان کار و پروژه های خود، چرخ خیاطی مناسب خود را انتخاب کنند. چرخ خیاطی خانگی برای افرادی که گاه گاه اقدام به خیاطی می نمایند و به طور کلی حجم کار دوخت آنها نسبتا پایین است مناسب است. اما چرخ خیاطی صنعتی مانند چرخ خیاطی سردوز، چرخ خیاطی میاندوز و غیره معمولا در کارگاه ها و کارخانه ها برای دوخت حجم بالایی از کار و همچنین برای دوخت پارچه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
قیمت چرخ خیاطی: از جمله نکات مهم در خرید چرخ خیاطی، قیمت چرخ خیاطی است. چرخ خیاطی دارای قیمت های متنوعی است. به طور کلی قیمت چرخ خیاطی صنعتی معمولا از قیمت چرخ خیاطی خانگی بیشتر است. قبلا از خرید چرخ خیاطی، میزان بودجه خود را در نظر بگیرید.
خدمات پس از فروش چرخ خیاطی: خدمات پس از فروش و امکان تعمیر چرخ خیاطی یکی از نکات مهم است که در هنگام خرید چرخ خیاطی باید به آن توجه کنید.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *