نوشته های وبلاگ

نکته ها و نشانه های خرابی باتری در موبایل

نکته ها و نشانه های خرابی باتری در موبایل

اگر احساس می کنید گوشی شما دچار مشکل شده است، ممکن است این مشکل از باتری شما ایجاد شده باشد.قصد داریم تا به شما ترفند هایی را معرفی کنیم که با علم به آن ها می توانید پی به این موضوع ببرید که آیا باتری گوشی شما سالم است یا خیر و در نهایت راه های رفع این مشکل ها را بیاموزید.ابتدا باید به این موضوع توجه داشت که نشانه های خرابی باتری موبایل چیست؟به طور کلی ، هنگام خرابی باتری این مشکلات برای گوشی پیش می آید:
1-گوشی خود به خود خاموش می شود.
1-گوشی هنگ می کند.
3- تنظیمات تاریخ و ساعت به هم می ریزد.
4-تخلیه باتری سریع صورت می گیرد.
راه های پیش گیری از این مشکلات:

باید به این نکته مهم دقت کنیم که مشاهده یکی از این مشکلات و تنها یک مرتبه ، نشان دهنده خرابی باتری شما نیست،اگر باتری خراب باشد، این نشانه ها به دفعات در گوشی ظاهر می شود.
هنگام شارژ باتری:زمان لازم برای شارژ باتری فقط و فقط بین 45 دقیقه تا یک ساعت است که اگر این زمان کمتر شود باعث می شود که باتری به اندازه کافی شارژ نشود و کارایی ای را که ما از باتری انتظار داریم به ما ندهد. اما اگر این زمان بیشتر از یک ساعت شود ، باعث آسیب دیدن سلول های داخلی باتری و در نتیجه کاهش طول عمر باتری می شود. ضمنآ باید حتمآ این نکته را در نظر داشته باشید که قبل از این که باتری را شارژ کنید، باید کاملآ باتری تخلیه شده باشد.کافی است چند دقیقه قبل از شارژ باتری (کاملآ تخلیه نشده) گوشی را روشن نگه دارید تا باتری به حالت صفر برسد، بعد می توان آن را با خیالی آسوده تر شارژ کرد. این کار باعث می شود باتری گوشی تان کاملآ ولتاژ نویی را به شما ارمغان دهد، دوم این که باعث افزایش طول عمر باتری می شود.(البته ممکن است زمان لازم برای شارژ باتری برخی از موبایل ها متفاوت باشد. این موضوع معمولا در دفترچه راهنمای موبایل ذکر میشود)
همچنین از شارژ زودتر از موعد موبایل خودداری کنید. یعنی مثلا اگر موبایل شما 70 درصد شارژ دارد بهتر است آن را شارژ نکنید. بهترین زمان برای شارژ موبایل وقتی است که بین 10 الی 20 درصد شارژ دارد. علاوه بر این، انجام بازی های گرافیکی و سنگین در حین شارژ شدن موبایل (یعنی وقتی که به آداپتور وصل است) باعث داغی بیش از حد باتری میشود.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *