نوشته های وبلاگ

گامهایی در جهت داشتن یک اتاق نشیمن ایده‌آل

گامهایی در جهت داشتن یک اتاق نشیمن ایده‌آل

با استفاده بهینه از فضای اتاق نشیمن ، می توان از آن ، هم به عنوان فضای پذیرایی از مهمان و هم به عنوان فضایی آرامش بخش و خانوادگی برای نشیمن استفاده کرد . در این نوشتار سعی شده تا روشهای ساده ای برای نیل به این هدف ارائه گردد .
1. در طراحی چیدمان اتاق نشیمن ، اولین و موثرترین کار ، مشخص کردن فضای گفت‌وگو و همچنین نقطه کانونی است . نقطه کانونی می تواند یکی از جزئیات برجسته معماری مثل شومینه و یا یک اثر هنری باشد.
2. از شلوغی و به‌هم ریختگی پرهیز کنید . تصمیم بگیرید که وجود چه عناصری در دکوراسیون اتاق نشیمن ضروری است و تنها آنها را در طراحی خود منظور کنید ؛ وسایل و اشیاء غیرضروری و بلا استفاده را از فضا خارج کنید .
3. حتی الامکان مبلمان را به صورت خیلی صمیمی و نزدیک به هم بچینید ، طوری که فضایی مناسب گفتگو و معاشرت ایجاد شود .
4. در کوچکترین فضای نشیمن هم ، حداقل باید برای 6 نفر صندلی و فضای نشستن در نظر بگیرید .
5. فضای گفت‌وگو و فضای نشیمن را با کمک قالیچه‌های منطقه‌ای تعریف و مشخص کنید .
6. از جزئیات معماری موجود در فضا و همچنین ، برای تعریف و تفکیک بخش‌های مختلف فضا استفاده کنید . جزئیاتی از قبیل تفکیک‌کننده‌های فضا ، ستون‌ها و پله‌ها در صورت و مبلمان جود ، می‌توانند برای تعریف قسمت‌های مختلف فضا مناسب باشند.
7. با ایجاد هماهنگی بین پرده‌ها و قطعات بزرگ مبلمان موجود در فضا ، می توانید جلوه بسیار زیبایی به دکوراسیون ببخشید و اتحاد و انسجام در آن پدید آورید .
8. بهتر است رنگ کفپوش، مقداری از رنگ دیوارها تیره‌تر باشد . بدین ترتیب ، فضا ثبات پیدا می‌کند و نمودی متعادل‌تر به خود می‌گیرد .
9. چیدن عناصر و مبلمان به صورت اریب و قطری در محیط ، طرح جذابتری ایجاد می کند .
10. کلکسیون هنری و زیبایی را که برای دکوراسیون اتاق نشیمن خود تدارک دیده‌اید ، جایی قرار دهید که کاملا در معرض دید باشد .
11. آینه را در جایی قرار ندهید که مهمانان شما به هنگام نشستن خودشان را در آن ببینند. این کار باعث ایجاد حس ناراحتی در آنها می شود . آینه بهتر است در محلی قرار گیرد که قسمتی جذاب از دکوراسیون را به نمایش بگذارد .
12. برای داشتن امکانات اضافی ، بدون اشغال فضا ، یک میز عثمانی را زیر میز پذیرایی بگذارید تا در مواقع نیاز بتوانید از آن استفاده کنید .
13. از نورپردازی های متنوع در فضا استفاده کنید و تنها به یک نورپردازی سقفی اکتفا نکنید. بخش‌های مختلف اتاق نشیمن ، شامل فضای تماشای تلویزیون ، فضای گفت‌وگو ، کنج دنج خصوصی شما و … هر کدام باید نورپردازی مستقلی برای خود داشته باشند .
14. لوازم تزئینی مکمل دکوراسیون هستند و به آن اصالت می‌بخشند . لوازم تزئینی کوچک به شکل گروهی زیباتر به نظر می رسند . اما استفاده از این وسایل باید بسیار با دقت انجام شود ، زیرا استفاده بیش از حد از آنها سبب شلوغی و به ‌هم‌ریخته به نظر رسیدن فضا می شود .

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *